רסיברים

מעוניין במערכת שֶמַע או קולנוע ביתית מרגשת וסוחפת עם איכות סאונד ראשונה במעלה? מעוניינת להשיג את המקסימום מהרמקולים שלך כשאת מאזינה למוזיקה או צופה בסרטים? אתם זקוקים לרסיברים! הרסירברים, או בשמם האנגלי Audio Receivers, הם כלי ויסות לרמקולים שלכם. הם מקבלים אותות מוזיקליים ומשדרים אותם לרמקולים שלכם בהתאם לחלוקה שלהם (2+ שווים, או עם סאבוופר, וכד’). כל הפעולה שלהם מתבססת על הגבלת הגברה מהמגבר. בחרתם להגביר את הסאונד? לרסיבר שלכם יהיה יותר מה לתת לכל רמקול.

שיפור הרמטי של הסאונד שלכם

בשונה ממצבים בהם ישנם רק רמקולים ומגבר, רסיברים דואגים לוויסות טוב יותר של הסאונד, כך שכל רמקול יקבל בדיוק את טווח העוצמות הנדרש לו. במידה והרמקולים שלכם מבוססים על חלוקה שהוגדרה מראש, כמו למשל רמקולי בס מול רמקולי מוזיקה רגילים, רמקולי סאבוופר מול רמקולים קטנים וכד’ – תועבר החלוקה הנכונה לכל רמקול תוך הדגשת המוטיבים של הצלילים העיקריים בכל רמקול. במילים אחרות, כאשר יש לכם רסיברים, איכות השמע בכל רמקול תהיה טובה יותר כי טווח בתדרים שהוא יקבל יהיה מדויק יוצר. זה יאפשר גם סנכרון טוב בין הרמקולים והשמעת מוזיקה בתנאי סראונד מעולים שלא יכולים להיות מושגים אלמלא הרסיבר.

ליטוש כל רצועת אודיו והוצאת המקסימום ממנה

כשאתם שומעים מוזיקה או רואים סרט עם רסיברים אתם יכולים להבטיח איכות שהיא באמת חסרת פשרות. עם רסיברים, כל רמקול במערכת שלכם מקבל את הצלילים והתדרים שהוא צריך בצורה יסודית ומעמיקה, וכך כאשר כל הרמקולים/המוניטורים דלוקים, אתם מבטיחים לעצמכם עוצמת מוזיקה חסרת פשרות לא רק בווליום אלא גם באיכות שתבקע מהם.

קווים מנחים לבחירת רסיברים

יש לבחור רסיברים בהתאם לתכונות הטכניות אשר מצוינות על המארזים. אנו ממליצים לבחור אותם גם מההיבט הפיזי. אם אין לכם הרבה מקום בשבילם, היצמדו לדגמים קטנים אשר יוכלו להשתלב במרחב שאתם מקצים להם. כמו כן, מומלץ שאם יש לכם כבר מערכת, וכל שחסר הם רסיברים, לבחון את העיצוב שלה מבחינת גוון וצורה ולקנות רסיבר מה שיותר דומה לה על מנת לשמור על הקונטקסט העיצובי של מוצר ההגברה היוקרתי כאשר הוא משולב עם מערכת הסטריאו או הסראונד שלכם.