בתים חכמים

מעוניינים להפעיל את כל המכשירים בבית, כולל אלו שחצובים בקיר כמו דוד החשמל ומערכת ההסקה – מהטלפון החכם? בית חכם אינו רק מרגש את המפעילים שלו, אלא במקרים רבים מהווה המושיע הבלעדי. דמיינו תרחיש בו עזבתם את הבית, כשהכלב משוטט בין חדריו, עם התנור דולק. באמצעות בית חכם אתם יכולים להוריד את השלטר של התנור ובכך לכבות אותו מרחוק. מי שמעוניין לחיות בבית בטוח יותר וסלחני יותר לטעויות מעין אלה – ידאג להסדיר בו בית חכם.

הפעלת כל מכשירי הבית מכל מקום ומכל מרחק

בין אם אתם בחו”ל ובין אם אתם  נסיעה ארוכה, בין אם אתם בבית של השכן ובין אם אתם בדרך לקרובי המשפחה והחברים, אתם תמיד בשליטה על מכשירי ביתכם. בית חכם פועל באמצעות WIFI ובכך מאפשר למכשירים להיכבות על ידכם. איך זה קורה? לוח החשמל שלכם מוחלף בלוח חכם עם כרטיס רשת לכל מתג. הוא לא פועל כמו כרטיס WIFI רגיל, אלא מאפשר לכם להתחבר דרך אפליקציית בית חכם, להזין סיסמה, ואתם יכולים לשלוט על הלוח מכל מקום בעולם, ללא תלות במרחק כמו ב- WIFI רגיל.

בטיחות מוחלטת גם מחסרונות ה- WIFI

עולים לא מעט סימני שאלה כמו “האם ניתן יהיה לפרוץ ל- WIFI הביתי של בית חכם”? והתשובה היא כמובן שלא. לא רק שהדבר לא ניתן, ודאי שמתם לב שגם ב- WIFI רגיל, כזה שתלוי במרחק המשדר, הפריצה קשה עד בלתי אפשרית בשל מנגנון סיסמה חכם כמו WEP, WEP 64, WPA, WPA 2, ועוד. ברשת של בית חכם, מנגנון ההגנה קשיח עוד יותר, מגובה בחומת אש משוכללת (פייר וול) ולמעשה מהווה את האייטם הקשה ביותר לחדירה במרחב הווירטואלי.

תכנות אוטומטי של מכשור הבית

מערכת בית חכם מאפשרת לכם לקודד אוטומטית את תכנות המכשירים בו. לדוגמה, תריס אנכי חשמלי יכול להיות מתוכנת כך שיוגף בשעה 19:00 עם השקיעה, וייפתח שוב ב- 6:00 בבוקר עם הזריחה, הבוילר של הדוד יכול להידלק אוטומטית באמצעות הנחיה מתאימה למערכת, ולהיסגר כעבור כמה דקות, וכד’. התכנות האוטומטי מאפשר למערכת בית חכם לשרת אתכם בצורה אופטימלית, ללא חשיבה מצדכם על הפעלה ידנית. במקרים בהם השגרה שלכם השתנתה ניתן לבטל ספציפית פקודה אוטומטית מסוימת או את כל הפקודות האוטומטיות כמכלול.

השארת תגובה