מגברים

מגברים הם ווסתי הווליום, הטרבל, הבאסים וכל פרמטרי ההגברה האחרים של מערכת הסראונד או הסטריאו שלכם. אם רמקולים ומוניטורים משמיעים את הרצועות בפועל, ואילו רסיברים מבצעים את חלוקת הסאונד בין הרמקולים, הרי שמגברים אחראיים על ההגברה של המערכת, ועל כן הם קובעים מה תהיה מידת הסאונד שתוזרם לכל רמקול שישנו במערכת. על מנת לבחור מגברים, מומלץ לקרוא את מקבץ ההנחיות שלנו.

בחרו את המגברים בהתאם לסוג ההגברה הרצוי במערכת

אם המערכת נועדה לשדר מוזיקה בלבד בסטריאו או בסראונד, תזדקקו למגבר אשר מיועד להשמעת מוזיקה. במקרה כזה מומלץ לדאוג למגבר עם כל סוגי החיבורים: פי אל, XLR, דיגיטל, ועוד. מומלץ שתהיה יציאה לאזניות שאיננה מהווה רמקול נוסף. חיבור אליה משתיק את כל המערכת ומעביר את הסאונד לאוזניות. במידה ומדובר על מגברים שצריכים להגביר סרטים, מומלץ לבחון האם הם עובדים עם רצועות של 48 קילוהרץ. היות שרוב המוזיקה שאנחנו שומעים עדיין מבוססת על דיסקים, אם אתם ידועים שזו מערכת למוזיקה בלבד, ללא וידאו, מספיק יהיה לבחור אם מגברים עובדים עם שירים של 44.1 קילוהרץ, אבל אם זה מיועד לווידאו ניתן לעבוד עם סאמפל רייט של 48 ולעתים למעלה מכך, תלוי באיכות הסאונד של הסרט.

מומלץ לרכוש מגברים יחד עם רסיברים ומוניטורים

בדרך זו אתם מבטיחים התאמה מצוינת של כל רכיב במערכת: המגבר משדר הגברה שנקבעה על ידכם לרסיבר והאחרון מעביר למוניטורים (לרמקולים). כאשר כל המכשירים מתואמים, הסאונד שונה לחלוטין מכל מה שהכרתם עד עכשיו ומעניק תחושה של מערכת קולנועית משוכללת או מערכת מועדונים מקפיצה במיוחד.

עצות חכמות להטמעת מגברים בבית

ודאו שהמקום שנוצר בחלל מספיק בשביל להטמיע מגברים בגודל שאתם בוחנים בחנות. כדאי יהיה למדוד מראש את המקום שייעדתם להצבת מגבר ולבחור אחד שיש בו את התכונות שביקשתם ועונה לגודל המקסימלי המבוקש. כמו כן כדאי יהיה לבחור מגבר שדומה ליתר רכיבי המערכת שלכם על מנת לשמור על אחידות דקורטיבית בין החלקים שלה. מגברים הם אביזרים בולטים במרחב וחשוב שהם יהיו דומים למה שיש לכם ברגע זה ברחבי עמדת השמעת המוזיקה שלכם. בדרך זו אתם מבטיחים שהמגברים שלכם משתלבים יפה במרחב בנוסף להיותם מקצועיים ברמה הטכנית.

השארת תגובה