מסכי טלוויזיה

מסכי טלוויזיה הם מקלטי הטלוויזיה המודרניים. תצורתם דקה ומראם מודרני. המסכים משמשים גם לחיבור טלפונים סלולאריים, חלקם עם כבל HDMI וחלקם עם טכנולוגיית האלחוט SMART VIEW. כשבוחרים מסכי טלוויזיה יש להתייחס למספר קריטריונים חשובים.

גודל מסך

הפרמטר העיקרי שמעלה את המחיר. ככך שהמסך גדול יותר, המחיר עולה. מסכי טלוויזיה מתומחרים כיום בישראל בין 1,000 ₪ ל- 120,000 ₪ לא רק בהתאם לגודל המסך, אך לפרמטר זה יש השפעה לא מבוטלת על קביעת המחיר.

רזולוציה

מהי רזולוציית ברירת המחדל של המסך? ככל שהיא גדולה יותר, כך הוא יקר יותר. על פי רוב, מסך יהיה בעל רזולוציית 1920×1080 שנקראת גם 1080p, עם אפשרויות להמרת כל סוגי הרזולוציות הנמוכות יותר במידה ומבקשים להקרין דרך ה- DVD סרטון בעל רזולוציות אלו.

ניגודיות ובהירות

מהו טווח הבהירות והניגודיות של המסך. ככל שהטווח גבוה, יש השפעה על עליית המחיר משום שהמשמעות היא שניתן לשנות גם את הבהירות והכהות של המסך וגם את היחסיות בין הצבעים בתוך הווידאו, כלומר שכל צבע יופרד הפרדה הרמטית ממשנהו. ככל שיש יותר גמישות בסידור הצבעים על פי סקאלות של ניגודיות ובהירות איכותו של המסך טובה יותר ועל כן מחירו בהתאם.

טכניקת ההארה

נושא שהוא טאבו כמעט בכל המסכים ועומד על טכנולוגיית LED האיכותית יותר. בעבר היה ניתן למצוא לא מעט מסכי LCD, כאשר ה- LED עמד בראש המסכים היקרים ביותר בשל איכות התמונה ועמידות המסך. כיום מסך LED הוא הנורמה כמעט אצל כל יצרן.

אפשרויות הטמעה

בדרך כלל מניחים על חצובה שמגיעה יחד עם המסך שעומדת על המזנון הייעודי. לחילופין, ניתן להתבסס על מסכי טלוויזיה שתלויים על הקיר. ברוב הדגמים מגיע גם זרוע לחיבור לטלוויזיה להעמדה על מזנון או שולחן, וגם ברגים להטמעה על הקיר. חשוב לציין כי לא ניתן להשתמש בברגים בלי שקניתם ערכת הטמעה בקיר, שהיא למעשה זרוע מתכתית שחוצצת בין הקיר לבין המסך. בשביל לקנות את הזרוע יש לגשת לחנות ציוד מחשוב עם דגם המסך המדויק שלכם.

מסכי טלוויזיה חדשים עם טכנולוגיית LED מביאים את השנוי לטלוויזיה הביתית: נסו ותיווכחו!